IMG_0372

تفاوت میکاپ و گریم چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که فکر کنید فرق بین میکاپ و گریم که در آرایشگاه ها و سالن زیبایی ورد زبان هاست در چیست. تغییر و متعادل سازی اجزای صورت، زیبا کردن صورت و … به همه اینها که فکر کنید و هریک را انتخاب کنید در نهایت به یک لغت می رسید، میکاپ. میکاپ در برگیرنده تمام این موارد است و اگر از شما بپرسند میکاپ و تفاوت آن با گریم چیست می توانید بگویید:

میکاپ همان آرایش صورت است و در این نوع از آرایش صورت سعی می شود ایرادات و نواقص صورت با استفاده از تکنیک های متفاوت و بهرگیری از رنگ ها برطرف شوند.

میکاپ چه تغییری در صورت ایجاد می کند:

قرار نیست در میکاپ روزانه یا میکاپ عروس به دنبال اتفاق عجیبی باشیم و با سایه روشن ها بازی کنیم. چرا که سایه روشن صورت زمانی حائز اهمیت خواهد بود که میکاپ آرتیست قصد کند حالت و شکل صورت را تغییر دهد. اما میکاپ آرتیست چنین کاری نمی کند چرا که در حیطه حرفه او نیست.

زاویه سازی و استفاده از سایه روشن ها تخصص گریمور است. در گریم تمرکز بر زاویه سازی صورت، کوچک و بزرگ جلوه دادن فرم صورت و حذف ایرادات با استفاده از سایه روشن است. بنابراین به یاد داشته باشید که میکاپ آرتیست به اولین و آخرین  چیزی که فکر و عمل می کند رنگ دادن به صورت مدل است. پس میکاپ به گونه ای بازی با رنگ ها محسوب می شود.

میکاپ آرتیست با استفاده از مواد آرایشی متفاوت در رنگ های متنوع و زیبا به صورت مدل خود رنگ می دهد و در عین حال ایرادات صورتش را رفع می کند.

گستره میکاپ و سبک های آن:

در واقع میکاپ آرتیست ها هریک روش و سبک متفاوتی را برای آرایش صورت دنبال می کنند و این رشته از زیبایی وسعت و جذابیت زیادی دارد، که یادگیری هر سبک آن می تواند جالب باشد.

سبک های میکاپ:

سبک های میکاپ با توجه به استفاده رنگ ها، ترکیب آن ها با هم و متعادل سازیشان و به روش انجام میکاپ طبقه بندی می شوند. اما اگر بخواهید چند سبک پرطرفدار و معروف میکاپ در دنیا بشناسید می توان: میکاپ عربی، کلاسیک، اروپایی و … را نام برد.

هر یک از سبک هایی که نام بردیم هرکدام این سبک دنیای رنگی و روش آرایشی منحصربفرد خود را دارند و به دسته های متعدد و جذاب دیگر طبقه بندی می شوند. بنابراین اگر می خواهید میکاپ آرتیست شوید باید بدانید که راه سخت اما فوق العاده جذاب را انتخاب کردید…

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.